WIĘKSZY ROZMIAR – WIĘKSZE PIĘKNO

Zastanawiałaś się dlaczego promowana jest moda jedynie dla szczupłych osób? Panuje powszechne postrzeganie, iż na puszystych paniach nie wszystko wygląda dobrze. I to jest prawda. Jednakże nie ma co narzekać, bo to działa w obie strony. Nie każdy ciuch leży jak ulał na filigranowej osobie. Mimo wszystko, to osoba o okrąglejszych kształtach ma cięższy orzech do zgryzienia. To ona musi odpowiednio dobrać ubranie, by nie wyglądać na jeszcze większą niż w rzeczywistości. A spójrzmy prawdzie w oczy, to wcale takie łatwe nie jest. Bo co z tego, że lubisz taki, a taki krój bluzki? To właśnie przez nią możesz poszerzać się optycznie.

 

 

  1. Zastanawiałam się od czego by zacząć. Doszłam do wniosku, że większość osób grubszych nie potrafi dobrać ubrań we wzorki. Zdecydowanie to one są najbardziej niekorzystne. Rozumiem, że podążasz za modą, ale zastanów się kilka razy – wielkie kwiaty są piękne, ale czy na pewno Ty będziesz w nich wyglądała dobrze?
  2. Jednym z błędów jest uważanie, iż skryjesz się pod ogromnymi ciuchami. To jest absolutna bzdura. Mimo, że Twoim marzeniem jest przykryć swoją tuszę to bluzki oversize wcale w tym nie pomagają – wręcz przeciwnie, poszerzają Cię jeszcze bardziej.
  3. Nie ulegaj najnowszym trendom! Ubierz to, co pasuje do Twojej sylwetki. Przykładem mogą być tu kolorowe, jaskrawe rajstopy. Fajnie, że Ci się podobają, ale zanim je nałożysz to dokładnie przemyśl swój wybór. Jesteś pewna, że akurat w nich wyglądasz szczuplej? Bo wydaje mi się, że niekoniecznie.

 

 

  1. Dobrze wiesz co każdy myśli o czerni. Bez dwóch zdań jest to kolor wyszczuplający. Ale kurczę… Przecież nie masz żałoby! Poeksperymentuj z brązami bądź fioletami. Jestem pewna, że przypadną Ci do gusty, a Ty w nich będziesz wyglądała zjawiskowo!
  2. Zdecyduj się na krótszy bądź długi rękaw i zrezygnuj z ramiączek. Mimo, że jest to wygodniejsze (dla każdego co innego ;-)) to wygląda gorzej. Tłuszczyk na Twoich ramionach wcale nie jest zatuszowany.
  3. Nie kupuj nigdy ubrań w jednym rozmiarze. Jak wiadomo – rozmiar rozmiarowi nie równy. Weź kilka rzeczy i idź do przymierzalni by lepiej zweryfikować czy one Tobie pasują. Nie zawsze rozmiar XXXL nie taki samy.
  4. Postaraj się zrezygnować z legginsów. Wiem, one są naprawdę wygodne… ale widać w nich każdą fałdkę. Bez wyjątku!
  5. Zainwestuj w dobrą bieliznę wyszczuplającą. Dobrze dopasowana bielizna potrafi zdziałać cuda. Zaufaj mi!

Dodatek do punktu 8: Postaraj się mieć ją zawsze przy sobie, gdy idziesz na zakupy. Wkładając ją pod nowe ciuszki zawsze zobaczysz efekt finalny!

  1. Nie nakładaj miliona dodatków! Doskonale wiem, że chcesz się optycznie wyszczuplić. To niestety działa inaczej. Im masz więcej wisiorków, bransoletek tym większą uwagę skupiasz na sobie. Gwarantuję Ci – nie będziesz się czuła z tym komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *